FAQ

V případě, že máte otázky, na které nenajdete odpovědi níže, pošlete nám Váš dotaz na kariera@century21.cz a my se s Vámi v nejbližší době spojíme.

1. Jak dlouho působí CENTURY 21® na českém trhu?
Realitní společnost CENTURY 21 vstoupila na český trh 18. listopadu 2008.

2. Kariéra realitního makléře v CENTURY 21 – jaké jsou možnosti?
Realitní makléři jsou pro nás především obchodní partneři a podnikatelé. Úspěšní realitní makléři milují neustálý kontakt s klienty, rádi potkávají nové lidi a baví je být stále ve víru dění. Očekávejte vzrušující prostředí, které bude vyžadovat Vaše 100% nasazení. Dobří realitní makléři jsou po zásluze odměněni – jednak samozřejmě odpovídajícím finančním ohodnocením, zároveň ale i uznáním, oceněními, které CENTURY 21 uděluje svým úspěšným makléřům, a také spokojeností svých klientů, kterým pomohli zrealizovat jejich realitní sny.

3. Jaké výhody pro realitní makléře přináší spolupráce se CENTURY 21?
Realitní společnost CENTURY 21 je pro Vás ta správná volba. Staňte se součástí největší realitní sítě operující v 72 zemích světa s téměř 9 000 nezávisle vlastněnými a provozovanými realitními kancelářemi a spolupracující s více než 165 000 makléři. Spojit se s týmem CENTURY 21 pro Vás automaticky znamená dostat se do povědomí zákazníků a možnost využívat výhody vysoce respektované, úspěšné a uznávané realitní společnosti. Vaši komunikaci se zákazníky budou podporovat a obohacovat důležité marketingové a reklamní materiály, které pro Vás připravila CENTURY 21. Kontaktujte nás a získejte další informace, jak Vám CENTURY 21 může pomoci rozvíjet Vaši kariéru realitního makléře CENTURY 21.

4. Potřebuji nějaké oprávnění k výkonu práce realitního makléře?
Nikoli, práce realitního makléře nevyžaduje v České republice žádné speciální povolení, jelikož živnost realitního makléře patří v současné době do skupiny tzv. „volných“ živností, kde nemusíte prokazovat odbornou ani žádnou jinou způsobilost. Živnostenský list Vám příslušný živnostenský úřad vystaví cca. za 1 týden.

5. Proč se stát realitním makléřem CENTURY 21?
Po 2 letech působení na českém realitním trhu se CENTURY 21 Czech Republic zařadila mezi 3 největší realitní sítě v České republice. Spojit se s naším týmem pro Vás automaticky znamená dostat se do povědomí zákazníků a možnost využívat výhody vysoce respektované, úspěšné a uznávané realitní společnosti. Vaši komunikaci se zákazníky budou podporovat a obohacovat důležité marketingové a reklamní materiály, které pro Vás připravila CENTURY 21.
Dobrý realitní makléř ale také ví, že značka není všechno. Důležité je mít neustálý přístup k čerstvým informacím, průběžně se školit a tréninkem vylepšovat své obchodní znalosti. Školení Akademie CENTURY 21 jsou již mnoho let zařazovány prestižním časopisem „Training“ mezi 100 nejlepších korporátních školicích systémů světa. Když to vše zjednodušíme: s kým jiným spolupracovat než se světovou jedničkou!

6. Jaká školení absolvují realitní makléři CENTURY 21? 
Školení realitních makléřů CENTURY 21 jsou rozdělena na dvě základní větve: školení povinná, společná pro všechny realitní makléře CENTURY 21 a školení nepovinná, v nichž realitní makléři rozvíjí vybrané schopnosti a dovednosti.
Na rozdíl od naší konkurence nechceme v CENTURY 21 na školeních realitních makléřů vydělávat. Např. vstupní školení realitního makléře o délce 3 dnů je u nás zdarma, abychom co nejvíc zjednodušili novým realitním makléřům start jejich nové kariéry.

7. Kolik stojí školení realitních makléřů CENTURY 21?
Školení realitních makléřů, a především kvalitní školení, ale samozřejmě stojí peníze, hodně peněz. Pokud by byla všechna školení pro realitní makléře zdarma, musel by je zaplatit někdo jiný. Kdo? Pochopitelně realitní kancelář, resp. její úspěšní realitní makléři. S takovým systémem přerozdělení však nesouhlasíme, proto realitní makléři CENTURY 21 platí náklady všech navazujících školení, kterých se účastní. Často se však po dohodě s vedením realitní kanceláře přistoupí k tomu, že školení zaplatí až ze zrealizované provize.

8. Jaký je možný kariérní růst realitního makléře v CENTURY 21?
V CENTURY 21 máme zavedený systém kariérního růstu realitních makléřů, díky kterému se můžete na základě kumulovaných obratů a absolvovaných školení vypracovat z realitního makléře Juniora postupně až na manažera realitní kanceláře či rovnou majitele realitní kanceláře. V CENTURY 21 máte navíc možnost se specializovat na určitý segment realitního trhu. Zajímá Vás oblast investic do nemovitostí a developmentu? Staňte se naším realitním makléřem „Project managerem“ a ve spolupráci s naším developerským oddělením se zapojte do práce na projektech – od těch nejmenších o pár jednotkách až po ty největší, které jsou realizovány v mnoha etapách. Je to jen na Vás! Obdobnou možnost specializace máte i v oblasti komerčních nemovitostí.

9. Jak se mohu stát realitním makléřem CENTURY 21?
Pokud hledáte novou kariéru nebo již jste realitní profesionál, který hledá možnost dalšího kariérního růstu, zašlete nám svůj profesní životopis e-mailem na kariera@century21.cz nebo vyplňte náš online formulář. Obratem Vás bude kontaktovat naše personální oddělení a domluvíte se na dalším postupu.

10. Co je to CENTURION?
CENTURION je jedno z nejprestižnějších mezinárodních ocenění udělované makléřům, týmům a kancelářím systému CENTURY 21 na základě dosaženého ročního obratu nebo počtu transakcí. Každý rok získá toto významné ocenění jen malý počet makléřů, týmů a kanceláří z celého světa.
V roce 2010 to bylo pouze jedno procento makléřů a týmů a necelé tři procenta kanceláří celosvětové sítě CENTURY 21. Patří mezi ně i česká kancelář CENTURY 21 Reality 21 a její makléři Karel Hubáček se ziskem CENTURIONA a Petr Vomastek se ziskem DOUBLE CENTURIONA. Kancelář CENTURY 21 Reality 21 a týmy jejich makléřů Karla Hubáčka a Petra Vomastka se mezi elitu držitelů CENTURIONA zařadily i v roce 2011.