Barokní Zámek Zahořany

Zahořany 1, Křešice

Prodej, Ubytování
  • Stav: Před rekonstrukcí
  • Cihlová
  • Ubytování
11 000 000 Kč

bez DPH, včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu

Popis a parametry nemovitosti

Raně barokní zámek v Zahořanech byl přestaven z původní renesanční tvrze v pol. 17. stol. Stavba je kulturní památkou, dvoupatrová čtyřkřídlá se čtvercovým nádvořím a dvěma nárožními a jedním středovým rizalitem a hranolovitou věží, která ční nad starobylé krovy a umožňuje rozhled po krajině. Severní křídlo je otevřeno do nádvoří arkádami, je podsklepené a bylo prodlouženo o hospodářskou budovu na počátku 20. stol.

Zámek Zahořany leží v ústeckém kraji v blízkosti historického města Litoměřice, na okraji českého středohoří a Polabské nížiny. Před zámkem stojí kamenné barokní sochy sv. Jana Nepomuckého (1726) a sv. Donáta (1748). Zámek je v blízkosti dálnice D87 vedoucí z Prahy do Drážďan. Cesta do Prahy trvá přibližně 40 minut.

Objekt je možné využít za účelem vybudování ubytovacího, rekreačního nebo rehabilitačního zařízení a je možné čerpat dotace na venkovní opravy, stěny jsou bez viditelných známek vlhkosti a bez trhlin, venkovní omítka je degradovaná, uvnitř jsou místy zachovány štukové výzdoby klenutých stropů a fragmenty nástěnných maleb.

Barokní Zámek Zahořany

Popis nemovitosti

Cena11 000 000 Kč bez DPH, včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu
KategorieUbytování
LokalitaZahořany 1, Křešice
OkresLitoměřice
VlastnictvíOsobní
Plocha užitná5.565 m²
Plocha pozemku7.300 m²
Plocha zastavěná2.800 m²
Počet podlaží2
Stav objektuPřed rekonstrukcí
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
PENB nedodán G
Stav zakázkyAktivní
Číslo zakázky085-103-309060
Aktualizace24. 3. 2021
Kontaktovat makléře