Uzavření obchodu a předání nemovitosti

Podpis kupní smlouvy
Po podpisu rezervační smlouvy přichází klíčová fáze obchodu, a sice podpis kupní smlouvy. Tu připravuje buď strana prodávající - v takovém případě ji bude Váš makléř ve spolupráci s advokátem připomínkovat a upravovat, anebo strana kupující. V tomto případě ji připraví naši advokáti a budou pečlivě hlídat veškeré úpravy, které navrhne protistrana. Samotný podpis kupní smlouvy se odehrává u notáře. Termín této schůzky naplánuje a zajistí Váš makléř CENTURY 21® ve spolupráci s Vámi a zástupci prodávajících. V některých případech, zejména v situaci, kdy budete financovat koupi prostřednictvím hypotečního úvěru, je před podpisem samotné kupní smlouvy třeba podepsat smlouvu o budoucí smlouvě kupní. I vypracování, případně připomínkování této smlouvy, je samozřejmě součástí našich služeb. V neposlední řadě je třeba ohlídat tok Vašich peněz. Zajistíme bezpečnou úschovu kupní ceny u nezávislých subjektů (advokáta či notáře) a dohlédneme na dodržení všech podmínek pro její vyplacení prodávajícímu.

Předání nemovitosti
 Po podpisu kupní smlouvy, následuje závěrečné setkání, kdy prodejce předává nemovitost kupujícímu. Realitní makléř          
CENTURY 21 Vám s převzetím nemovitosti napomáhá a připraví předávací protokol, který s Vámi a prodávajícím projde bod po bodu. Pokud je dle kupní smlouvy vše v pořádku, přichází ta stěžejní část – konečně získáte klíče od svého nového domova!

Náš makléř CENTURY 21 Vám pomůže i s převedením energií a služeb, zajistí, aby byla včas uhrazena daň z převodu nemovitostí a v případě potřeby a Vašeho zájmu zajistí stěhování, úklid, malování a podobné služby.

Pojištění nemovitosti
Nezapomeňte Vaši nově nabytou nemovitost řádně pojistit. 

Pronájem nemovitosti
Pokud nemovitost kupujete za účelem pronájmu, pak Vám doporučujeme ještě před samotnou koupí ověřit možnosti a zájem o pronájem této nebo podobné nemovitosti. Vytvoříte si tak obrázek o předpokládaném výnosu. Navíc málokterá nemovitost je pronajata 12 měsíců v roce, musíte počítat i s měsíci, kdy bude volná a s investicemi do renovací. Kupujete-li nemovitost bez nájemce a bez předjednaného zájemce o pronájem, buďte velmi opatrní s výší odhadovaného nájemného a nechte si zpracovat analýzu reálnosti předpokládaného výnosu od realitního profesionála – makléře CENTURY 21. Více o pronájmu nemovitosti se dozvíte v sekci Rady pronajímateli.

Rádi byste získali více informací, prosím kontaktujte nás.