Uzavření obchodu a předání nemovitosti

Uzavření nájemní smlouvy
Pokud máte vybranou nemovitost, odsouhlasenou výši nájmu, kauci a zálohy na služby, čeká na Vás příprava nájemní smlouvy. Ačkoli se proces pronájmu vyvíjí velmi pozitivně ve Váš prospěch a vše je relativně jednoduché, nenechte se přimět k situaci, kdy nevyužíváte právních služeb při sestavování nebo komentování nájemní smlouvy. Kontrola věcné i formální stránky nájemní smlouvy je pro každého nájemce velmi důležitá, proto připravujte nájemní smlouvu za podpory realitního makléře
CENTURY 21, který prochází školením právního povědomí, a nezávislého právníka. Před uzavřením nájemní smlouvy doporučujeme využít poslední možnosti prohlídky nemovitosti. Je to Vaše poslední šance ujistit se, že všechny odsouhlasené položky jsou připraveny ve Váš prospěch.

Předání nemovitosti
Po podpisu nájemní smlouvy následuje závěrečné setkání, kdy pronajímatel předává nemovitost nájemci. Realitní makléř Vám s převzetím nemovitosti napomáhá a zpravidla pro převzetí připraví předávací protokol, který s Vámi a pronajímatelem projde bod po bodu a vysvětlí. Pokud je vše v pořádku a dle nájemní smlouvy, přichází ta stěžejní část – konečně získáváte klíče od svého nového domova!

Pojištění
Chránit Vaši domácnost pomocí pojištění je nezbytné. Jak detailní pojistku budete chtít, záleží jen na Vás. Pronajímatel navíc uzavírá pojištění nemovitosti, které nemovitost chrání většinou proti živelným pohromám, požáru, krádeži a vandalismu. Nezapomeňte tuto pojistku zkontrolovat. Pojistka může být také rozšířena tak, aby zahrnovala i pojištění osobního majetku – tzn. nábytku, jízdních kol apod.

Rádi byste získali více informací týkajících se procesu pronájmu nemovitosti?