Vyhledání nemovitosti

V okamžiku, kdy jste připraveni navštívit nemovitosti odpovídající Vašim představám, požádejte svého makléře CENTURY 21® o naplánování prohlídek a ujištění, že nenavštívíte nemovitosti, které jste již v minulosti viděli. Po každé prohlídce si sepište, co se Vám na nemovitosti líbilo a co nikoli. Spolu s Vaším makléřem si vytvořte systém hodnocení, který Vám společně s Vašimi poznámkami pomůže zúžit výběr a urychlí tak hledání Vašeho nového domova.

Vyjednávání
Jakmile najdete nemovitost svých snů, je na čase začít řešit finanční a smluvní stránku pronájmu. Nechte svého makléře CENTURY 21, ať Vás tímto procesem provede. Zjistí za Vás, za kolik se pronajímají nemovitosti v okolí, kde byste chtěli žít, jak vysoké poplatky za služby musíte hradit a zda je potřeba investovat do oprav. Je také dobré vědět, které vlastnosti nemovitosti zvyšují nebo snižují výši nájemného a zároveň poplatků za služby. Je obvyklé, že pronajímatel dostane více nabídek na pronájem jeho nemovitosti, nechte proto raději svého makléře CENTURY 21, ať s ním nabídku projedná.

S vlastnictvím nemovitosti je spojena celá řada činností a péče, kterou nemovitosti potřebují a o kterou by se měl starat majitel. Jedná se zejména o:

  1. Bezpečnost – každá nemovitost vyžaduje pravidelné revize a kontroly (elektrické vedení a zařízení, plynová zařízení, komín atd.)
  2. Udržení dobrého stavu nemovitosti – jedná se o průběžné opravy a výměny (malování, výměna koberců a jiných podlahových krytin, ošetření dřevěných nebo kovových ploch nátěry atd.)
  3. Renovace a modernizace – po několika letech potřebuje nemovitost rekonstrukci (zateplení fasády, výměna střechy, výměna plynového kotle a topení atd.)

Pro jednotlivé sekce musí mít majitel nemovitosti tvořeny rezervy, aby byl schopen reagovat jak na plánované udržování, opravy a renovace nemovitosti, tak na nahodilá a neočekávaná překvapení, a aby zabezpečil plynulý chod užívání nemovitosti. Zkontrolujte, zda tyto náklady hradíte Vy nebo pronajímatel a dohodněte se na těchto skutečnostech v nájemní smlouvě.

Rádi byste získali více informací týkajících se procesu pronájmu nemovitosti?