50 let zkušeností v realitách z celého světa

50 let zkušeností v realitách z celého světa

27.7.2021

Ve středu 28. července 2021 uplynulo přesně 50 let od založení franšízové sítě CENTURY 21 v USA. Co nás vyneslo mezi světovou špičku? Čistě síťový model fungování dělá z naší značky jednu z nejstarších realitních společností tohoto typu na světě. Za dobu svého působení jsme se rozrostli do 83 zemí světa, ve kterých fungujeme s více než 7 000 kancelářemi. Každý den tak makléři pod hlavičkou CENTURY 21 nabízí zhruba milion nemovitostí zákazníkům hledajícím nové bydlení nebo třeba investiční příležitosti.

Jak to vše začalo?

Společnost založili realitní makléři Art Bartlett a Marsh Fisher, kteří v roce 1971 otevřeli svou první kancelář v Orange County v Kalifornii. Koncem sedmdesátých let už byla CENTURY 21 jedničkou na americkém realitním trhu, a to jak v objemu realitních transakcí, tak i nabízených služeb. „V letošním roce označil portál Entrepreneur Europe* společnost CENTURY 21 Real Estate za nejrychleji rostoucí franšízovou síť na světě. Takového výsledku si velmi vážíme. Zároveň je to pro nás závazek nejen být i nadále lídrem v expanzi, ale také udržet a nadále zvyšovat poskytovanou úroveň služeb,“ říká Tomáš Jelínek, ředitel společnosti CENTURY 21 Česká republika a dodává: „Hodnoty společnosti CENTURY 21 jsou založeny na proaktivním a lidském přístupu našich zkušených makléřů ke klientům. Jen profesionální makléř přesně pochopí klientovi potřeby, dokáže mu při prodeji nebo nákupu nemovitosti navrhnout to nejlepší řešení a je mu ve všech situacích spolehlivým partnerem. Důležitost tohoto vztahu jsme zakotvili i do oficiálního sloganu naší sítě – spolehlivé partnerství.

Zajímavostí je, že již v roce 1987 se CENTURY 21 stává největší realitní sítí v Evropě, s 850 kancelářemi ve Francii. Než došlo k otevření první pobočky v České republice, mělo CENTURY 21 v Evropě kanceláře již ve 12 zemích, v počtu poboček Francii následovalo Portugalsko s více než 180 kancelářemi. Rok 1998 byl pro CENTURY 21 z pohledu expanze průlomový. Společnost se etablovala v Číně, na jednom z největších realitních trhů světa. „Značka CENTURY 21 v době, kdy ještě nepůsobila na Českém trhu, byla českým obchodníkům v realitách velmi dobře známá. Uvažovali nad tím, že kanceláře fungující pod takto silnou značkou, by mohly přinést celosvětové zkušenosti i nové možnosti při prodeji realit u nás. Vzniká tak realitní kancelář Reality 21, která se později spojuje s realitní kanceláří Bonus a 28. 11. 2008 tím oficiálně dochází k založení sítě CENTURY 21 v České republice,“ pokračuje Jelínek a dodává: „V tomto roce jsme rozšířili naši síť o více než 20 kanceláří, a v Evropě do naší rodiny přibyl nejen náročný německý, ale i velmi zajímavý Slovinský a Chorvatský trh, kde naši značku naleznete od nového roku.“

Z čeho se skládá náš etický kodex?

Za dobu našeho působení jsme přivedli k životu hned několik přelomových nástrojů, které přinášejí klientům lepší služby a také zvýšení prodejní ceny nemovitostí. Mezi ty nejzásadnější patřily:

  • Závazek prodávajícímu: Jde o gentlemanskou dohodu o komplexních službách, poskytovaných klientům. Z dnešního pohledu to můžeme chápat jako etický kodex, do té doby nevídaný přístup ke klientům, který definoval morální základ chování realitní kanceláře vůči klientům a přístup k obchodu.
  • Exkluzivní smlouva/služby: Smluvní vztah mezi klientem a makléřem založený na úspěšném způsobu řízení prodeje a tím i dosažení nejvyšší možné prodejní ceny.
  • Homestaging: CENTURY 21 byla první síť realitních kanceláří, která začala tuto exkluzivní službu nabízet klientům zdarma. Jedná se o profesionální úpravu interiéru prodávané nemovitosti, která ji zatraktivní. Současně to znamená přelom ve způsobu prezentace nemovitostí.
  • Technologie: CENTURY 21 neustále rozvíjí používané technologie a je leadrem v 3D prohlídkách, na které navazuje možností elektronických podpisů dokumentů, on-line prohlídek a dalších nezbytností v on-line prostředí, které jsme začali podporovat již před pandemií covid-19.
  • Špičková Akademie: Celosvětově oceňovaný koncept vzdělávaní makléřů v realitách, rozvoj jejich znalostí a sdílení know-how. V rámci Akademie se konají také profesní zkoušky makléřů.

Nejčtenější články na blogu

CENTURY 21: Pád cen nájemního bydlení v souvislosti s koronavirovou krizí nečekáme7.3.2021

Praha 25. května 2020 – Realitní trh se s postupným uvolňováním opatření vrací do normálu. Z pohledu nájemního bydlení..

CENTURY 21: Chataření se vrací do módy. Ceny rekreačních objektů stoupají7.3.2021

Síť realitních kanceláří CENTURY 21 pozoruje v posledních letech zvýšenou poptávku po rekreačních nemovitostech. Na..

CENTURY 21: Retenční nádrže na vodu budou od příštího roku povinností7.3.2021

Retenční nádrže slouží k zachytávání a uskladnění dešťové vody. Zadrženou vodu lze využívat například k zalévání..

Zadejte svůj e-mail
a budete vždy v obraze.

Stačí zadat váš e-mail. Je samozřejmostí, že se můžete kdykoliv odhlásit.