Bydlení či investice?

Při nákupu nemovitosti za účelem bydlení je při výběru rozhodující nejen její tržní hodnota, ale také vaše ochota si za kvalitní bydlení připlatit. Pokud se na nákup nemovitosti díváte jako na investici, je to jedna z nejbezpečnějších cest ke zhodnocení nebo k uchování hodnoty peněz. V obou případech vám s výběrem vhodné nemovitosti rádi poradíme.

Bydlete co nejlépe

Bydlete co nejlépe

Výběr nemovitosti vhodné ke koupi se řídí potřebami kupujícího, tedy parametry odpovídajícími na hlavní otázky koupě:

  • lokalita a okolí,
  • typ nemovitosti (byt, dům),
  • konstrukce a stáří stavby,
  • velikost a dispozice,
  • vybavení nemovitosti.

Vyhledání nemovitosti není složitý proces. Realitní webové portály jsou dnes zdarma dostupné a jejich vyhledávací mechanismy jsou jednoduché a srozumitelné. Nemáte čas nebo chuť se inzercí na trhu zabývat? Pomůžeme vám.

Výhodná koupě

Výhodná koupě

Koupě nemovitosti bývá obvykle motivována touhou kupujícího bydlet v novém, vysněném bydlení.

Cena bydlení však nemusí vždy odpovídat jeho hodnotě. Výjimečný pocit z vybrané nemovitosti je přinejmenším rozumné sladit s jejím tržním oceněním. Posouzení technického stavu provedené specializovanou firmou pak vhodnost výběru potvrdí či vyvrátí.

Tržní posouzení vypracované realitním makléřem na základě statistických dat a znalosti lokality bývá významným pomocníkem při koupi nemovitosti.

Objevte hodnotu

Objevte hodnotu

Většinu věcí v našem životě vybíráme podle toho, zda se nám líbí. Nejinak je tomu i u výběru nemovitosti.

První, co nás na propagaci nemovitosti zaujme, je vždy její vzhled. Fotky bytu či domu nebo jejich okolí nás jako první donutí uvažovat o prohlídce.

Někdy však už pouhá dispozice v kombinaci s lokalitou a nízkou cenou nemovitosti, danou jejím stavem, může být díky naší představivosti „trefou do černého“.

Ideální nemovitost ke koupi by měla splňovat naše představy o její využitelnosti a příjemném pocitu z jejího užívání.

Kde hledat

Kde hledat

Nejdůležitějším místem pro vyhledávání nemovitostí ke koupi jsou realitní inzertní portály.

Portál sreality.cz pokrývá zhruba 80 % nabídky na trhu. Téměř celou nabídku na trhu lze nalézt současným vyhledáváním na portálech reality.cz, reality.idnes.cz, hyperreality.cz, realitycechy.cz, reality.bazos.cz a bezrealitky.cz.

Vyhledávání může na základě dohody pro klienty provádět realitní makléř. Není to však složitý proces a většina kupujících jej nejlépe zvládne sama.

Na Vaší straně

Na Vaší straně

V okamžiku výběru nemovitosti se realitní transakce stává právním aktem. Jde o proces rezervace, zajištění úvěrového financování a uzavření kupní smlouvy s následným zápisem nového vlastníka do katastru nemovitostí.

To vše s bezpečným převodem finančních prostředků od kupujícího k prodávajícímu. Pokud je makléř prodávající strany profesionál, celým procesem koupě nemovitosti Vás provede.

Pokud máte svého „rodinného“ makléře, kterému věříte a máte s ním pozitivní zkušenosti, doporučujeme si vyžádat jeho asistenci.

Bydlete s radostí

Bydlete s radostí

Výběr nemovitosti k bydlení

Pokud je makléř prodávající strany profesionál, celým procesem koupě nemovitosti Vás provede.

Pokud máte svého „rodinného“ makléře, kterému věříte a máte s ním pozitivní zkušenosti, doporučujeme si vyžádat jeho asistenci.

Plánujete koupit nemovitost?

Svěřte se do rukou opravdových profesionálů z řad makléřů CENTURY 21.
Kupte nemovitost bez starostí a za co nejlepších podmínek.

Jakou nemovitost chcete koupit?