Webové stránky jsou v rekonstrukci. Aktuální nabídku najdete na webu sreality.cz
4FIN HOLDING kupuje CENTURY 21, s cílem stát se jedničkou na trhu majetkové poradenství

4FIN HOLDING kupuje CENTURY 21, s cílem stát se jedničkou na trhu majetkové poradenství

27.6.2022

Finančně-poradenská společnost 4fin Better together, fungující na českém trhu od roku 2019, v loňském roce založila vlastní developerskou společnost HS Property Management, která funguje pod značkou HSPM. Nyní dokončila několikaměsíční akvizici českého zastoupení světového realitního giganta CENTURY 21 a nechává se slyšet, že 4FIN HOLDING míří na jedničku na českém trhu.

Značka 4fin vstoupila na český trh v roce 2019, ale zkušenosti jejich klíčových spolupracovníků jsou více než 20leté. V loňském roce rozšířila oblasti svého působení o vlastní development. HSPM, developerská společnost patřící do 4FIN HOLDING, operuje svou činnost převážně z Ostravy. Díky tomu byla většina prvních projektů na území Moravskoslezského kraje.

“Na počátku jsme pracovali s omezeným rozpočtem a potřebovali jsme si vyzkoušet, že ekonomika procesu – výkup (za férovou cenu), rekonstrukce (ve třech standardech kvality) a prodej (se ziskem) funguje a jsme schopni jej dlouhodobě udržet.” říká ředitel HSPM Ladislav Chaloupka a vysvětluje, proč první projekty HSPM byli realizovány především na individuálních rekonstrukcích bytových jednotek. “Já se v tomto oboru pohybuji mnoho let, ale je pochopitelné, že 4fin si u prvních investic potřeboval celý postup vyzkoušet a postupně pak nebyl problém zafinancovat i výkupy celých bytových domů či, developerských projektů, které se řeší v posledních měsících.” dodává Chaloupka.

Pro doplnění synergického efektu kompletního majetkového poradenství 4fin chybělo realitní zprostředkování. Respektive nechybělo. Na začátku roku 2020 totiž založili uvnitř společnosti realitní divizi 4fin Reality, která funguje na stejném, manažersky orientovaném, systému práce jako finanční zprostředkování. Tato realitní divize se po spojení s lídrem světového realitního zprostředkování stává jednou z franšíz.
 

“Když mne před více než rokem seznámil bývalý majitel české master franšízy Robert Schönfeld (majitel investiční skupiny RSBC, poz. red.) s šéfem 4fin Tomášem Martinovským, byl jsem nadšený. Chtěl jsem firmu posunout, chtěl jsem partnera, který bude chtít a bude ochoten pracovat. Bývalá dohoda na strategické spolupráci dneska vypadá jako skutečné a pevné partnerství.“ říká Tomáš Jelínek ředitel CENTURY 21 Česká republika a nastiňuje tak situaci, která mezi společnostmi právě probíhá.

4fin Better together kupuje od investiční skupiny RSBC českou master franšízu CENTURY 21 a vzniká tak 4FIN HOLDING. Pod jeho hlavičkou funguje 4fin Better together v oblasti financí, HSPM zajišťuje development a CENTURY 21 realitní zprostředkování.

Generálním ředitelem 4FIN HOLDING je Tomáš Martinovský, který vychází ze svého přesahu do všech oblastí podnikání spojených společností a v byznysu se pohybuje více než 17 let.

„Důležitost spojení vidíme především ve výhodách, které ze své podstaty velký podnik přináší. V našem případě zejména ekonomickou sílu spolupracujících společností, významnější postavení na trhu všech firem či kapacitní možnosti pro posun kupředu,“ říká Tomáš Martinovský generální ředitel 4FIN HOLDING.

4fin Better together má v České republice více než 1300 spolupracovníků a v letošním roce má v plánu nabrat 1000 nových kolegů. Atakovat chce obrat 1,2 miliardy korun.

I CENTURY 21 chce růst a nabírat. Cílem je ke stávajícím 43 franšízám přivést dalších deset. A naplnit je 100 novými realitními makléři. Přičemž plánovaný obrat společnosti je 350 milionů korun.

 

HSPM plánuje obrat 300 milionů korun a neustále akvíruje nové projekty. Nyní jich má rozpracovaných 107. Mezi největší patří první developerský projekt v Milíkově, kde se staví 7 rodinných domů, projekt klubového bydlení Sýpka Brno či rekonstrukce Flussovi továrny v Příboře. Zdejší bývalou kloboučnickou továrnu HSPM přestaví na 50 bytových jednotek. Holding chce být městu nápomocen i s vybudováním a podporou sociální infrastruktury, která se k bydlení v nové lokalitě váže. Pro spolupráci si vybrali polského architekta Roberta Konieczného, který je držitelem mnoha mezinárodních ocenění - například titulu Grand Prix za Nejlepší stavbu světa z roku 2016.

„Synergie mezi financemi, realitami a developmentem je za nás tou nejlepší cestou k tomu, aby se 4FIN HOLDING stal jedničkou na trhu kompletního a zcela komplexního majetkového poradenství v České republice,“ dodává generální ředitel 4FIN HOLDING Tomáš Martinovský.

    

4fin Better together

Finančně poradenská společnost 4fin vstoupila na český trh v roce 2019, ale zkušenosti jejich klíčových spolupracovníků jsou více než 20leté. Kromě podpory, vzdělávání a inovativních nástrojů má každý konzultant garantované vlastnictví svého klientského kmene. Klíčoví spolupracovníci mohou přímo ovlivňovat směřování společnosti a každý rok si rozdělí 15 % ze zisku společnosti.

 

CENTURY 21

CENTURY 21 je světovou jedničkou a lídrem na nejvýznamnějších realitních trzích. Po celém světě má více než 140 tisíc makléřů ve 14 tisících realitních kancelářích v 86 zemích světa. V České republice působí CENTURY 21 od roku 2008, kde má v současné době 43 franšíz, 65 kanceláří a obsloužila více než 240 tisíc klientů. Díky vysokému tlaku na inovace se společnosti daří určovat trendy v realitních službách pro celý realitní trh v České republice.

 

HSPM

Společnost HSPM se od svého vzniku v roce 2020 věnuje obnovám stávajícího bytového fondu. Díky nadstandardním a mnohaletým vztahům s dodavateli se jí daří získat výhodnou cenu rekonstrukcí a přinášet tak rodinám dostupné bydlení. Zároveň díky financování z Klubu investorů 4FIN HOLDING a FKD Codya je společnost schopna pružně financovat výkup nemovitostí. V roce 2022 započala i výstavba vlastních bytových domů na zelené louce. HSPM je dynamicky rostoucí společnost přinášející obchodní příležitosti pro obě ramena komplexního majetkového poradenství.

 

Nejčtenější články na blogu

CENTURY 21: Pád cen nájemního bydlení v souvislosti s koronavirovou krizí nečekáme7.3.2021

Praha 25. května 2020 – Realitní trh se s postupným uvolňováním opatření vrací do normálu. Z pohledu nájemního bydlení..

CENTURY 21: Chataření se vrací do módy. Ceny rekreačních objektů stoupají7.3.2021

Síť realitních kanceláří CENTURY 21 pozoruje v posledních letech zvýšenou poptávku po rekreačních nemovitostech. Na..

CENTURY 21: Retenční nádrže na vodu budou od příštího roku povinností7.3.2021

Retenční nádrže slouží k zachytávání a uskladnění dešťové vody. Zadrženou vodu lze využívat například k zalévání..

Zadejte svůj e-mail
a budete vždy v obraze.

Stačí zadat váš e-mail. Je samozřejmostí, že se můžete kdykoliv odhlásit.