Webové stránky jsou v rekonstrukci. Aktuální nabídku najdete na webu sreality.cz
Aukce ANO či NE

Aukce ANO či NE

25.5.2021

Poslední dobou se rozjela velká vlna pořádání aukcí nemovitostí, nicméně u našich nabídek je najdete jen výjimečně, ale to není překvapením tam, kde čekáte kvalitní a férové služby.

Naši realitní makléři jsou odborně proškoleni a pomocí cenových map a dalších nástrojů, včetně dobré znalosti trhu, dokáží stanovit optimální očekávanou cenu v daném čase, která je nejvyšší možná za daných podmínek pro prodávajícího a akceptovatelná pro kupujícího.

Přečtěte si názor majitele naši nejlepší kanceláře zde

Pro zajímavost, ke změně ceny (od nabídkové k té konečné) dochází jen ve 3,8% případů. Z tohoto důvodu nepotřebujeme dělat aukce, protože naši makléři jsou dostatečně kvalifikováni, aby dobře stanovili cenu nemovitosti a zároveň nemáme potřebu šroubovat uměle ceny nahoru, které jsou již nyní dost vysoké.

Naše služby charakterizuje „spolehlivé partnerství“ pro všechny naše klienty, kterými jsou jak prodávající, tak kupující. Neznamená to, že aukce zcela zavrhujeme, ale vždy se řídíme přáním klienta a postupujeme v duchu win-win obchodů, a samozřejmě díky našim zkušenostem víme, že aukce nemusí vést vždy k té nejvyšší možné ceně v daném čase. Jinými slovy, jsou nemovitosti, které jsou pro aukci vhodné, zde naši makléři doporučí tuto cestu prodeje, ale většina nemovitostí v dobrém stavu a s dobře odvedenou prací makléře aukci nepotřebují. 

Z našeho pohledu, je dobře, že někdo s touto služnou přišel, protože o to více pak stoupnou v ceně služby opravdových realitních makléřů.

Na závěr bychom rádi upozornili, že je výrazný rozdíl mezi dražbou a aukcí. Dražby se řídí zákonem o veřejných dražbách č. 26/2000 Sb, zatímco Aukce se řídí občanským zákoníkem č. 89/2012 Sb. 

Nejčtenější články na blogu

CENTURY 21: Pád cen nájemního bydlení v souvislosti s koronavirovou krizí nečekáme7.3.2021

Praha 25. května 2020 – Realitní trh se s postupným uvolňováním opatření vrací do normálu. Z pohledu nájemního bydlení..

CENTURY 21: Chataření se vrací do módy. Ceny rekreačních objektů stoupají7.3.2021

Síť realitních kanceláří CENTURY 21 pozoruje v posledních letech zvýšenou poptávku po rekreačních nemovitostech. Na..

CENTURY 21: Retenční nádrže na vodu budou od příštího roku povinností7.3.2021

Retenční nádrže slouží k zachytávání a uskladnění dešťové vody. Zadrženou vodu lze využívat například k zalévání..

Zadejte svůj e-mail
a budete vždy v obraze.

Stačí zadat váš e-mail. Je samozřejmostí, že se můžete kdykoliv odhlásit.